Emirdağ Zabıtası Dilencilere Göz Açtırmıyor

Haberler / Güncel

Emirdağ Zabıtası Dilencilere Göz Açtırmıyor

Emirdağ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından vatandaşların duygularını istismar ederek, haksız kazanç elde eden dilencilere karşı denetimler gerçekleştirilmeye devam ediyor.

Zabıta ekipleri, Uzun Çarşı, Şehit Astsubay Yücel Kır Caddesi gibi ilçemizin merkez noktaları ve market-cami önlerinde vatandaşlarımızın duygularını sömürerek para dilenen dilencileri topladı. Zabıta Müdürlüğü’ne götürülerek kimlik tespiti yapılan şahısın üzerinden yüklü miktarda para ele geçirildi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkanı Serkan Koyuncu; "Bütün Türkiye'de olduğu gibi ilçemizde de ihtiyaç sahiplerine Devletimiz, Belediyemiz, Kaymakamlığımız tarafından düzenli olarak yardımlar yapılıyor. Vatandaşlarımızdan ricam insanların duygularını istismar ederek para toplayan dilencilere itibar etmesinler. Para verip dilenciliği meslek haline getirilmelerine vesile olmasınlar. Mesai arkadaşlarımız vatandaşlarımızın sağlık, esenlik, huzur ve kamu düzenini korumak için denetimlerine devam edecek." ifadelerini kullandı.

  • Okunma: 593

Yorumlar (0)Yorum Yap