Emirdağlı Bakandan Emirdağ’a Müjde

Haberler / Güncel

Emirdağlı Bakandan Emirdağ’a Müjde

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak için baba ocağı Emirdağ'a gelen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş Cumhuriyet Meydanı’nda Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, Emirdağ Kaymakamı Osman Bilici, Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, ilçe protokol üyelerinin de aralarında bulunduğu yoğun bir kalabalık tarafından çiçeklerle karşılandı.

Daha sonra aile kabristanlığını ziyaret eden Göktaş, Tez köyüne geçti. Burada hemşehrileriyle selamlaşan Göktaş, Tez İlkokulu bahçesinde hazırlanan programa katıldı. Göktaş burada köy sakinleriyle katmer pişirdi, aşure dağıttı.

Emirdağ İlçe Kabristanlığı, İlçe Kaymakamlığı , Ak Parti İlçe Başkanlığı ziyaretleri akabinde Emirdağ Belediyesi'ni ziyaret eden Bakanımız Mahinur Özdemir Göktaş'a ; Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu tarafından ilçede yürütülen çalışmaları hakkında bilgiler verildi.
Emirdağ Belediyesinde Huzurevi protokolü imzalandı!

Emirdağ ilçesinde temaslarda bulunan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu ile birlikte Emirdağ ilçesine yapılacak olan huzurevi için protokol imzaladı.
İmzalanan protokole göre, Emirdağ ilçesinde yapılacak olan huzurevi 2552 m²lik alan üzerine inşa edilecek, 72 kişi kapasiteli, her biri 65 m² kullanım alanına sahip, modern 1+1 müstakil tip evlerden oluşan Emirdağ Huzurevi Projesi 2024 yılı içerisinde hayata geçirilecek. Emirdağ ilçesinin yurtdışına yoğun göç vermesi sebebiyle, ilçede aile bireylerinden uzak, bakıma muhtaç ve yalnız kalan yaşlı nüfusu oldukça yüksek olduğu için bu proje ile ilçenin yaşlı bireylerine, ailelerinin eksiklikleri hissettirmeyecek. Kaliteli vakit geçirecekleri, sıcak, konforlu ve huzurlu bir yuva temin edilmesi hedefleniyor.

Sonrasında Emirdağ Huzurevi ve Fazlı-Macide Halaç Huzurevini ziyaret eden Bakan Özdemir burada huzurevi sakinleriyle yakından ilgilenerek onlarla sohbet edip kendilerine hayırlı ömürler diledi. Sonrasında protokolü de imzalanan yapılacak olan Mahalle Tipi Huzurevi proje alanında incelemelerde bulunuldu.
Ardından Uzun Çarşı esnaflarıyla biraraya gelen Bakan Mahinur Özdemir Göktaş burada esnaflarla sohbet ederek kendilerine hayırlı kazançlar dileklerinde bulundu. Orada bulunan vatandaşları da ihmal etmeyen Bakan Özdemir onlarla yakından ilgilerek kendileriyle sohbet etti.

Son olarak bu yıl 16.sı düzenlenen Emirdağ Gurbetçi Festivaline katılan Bakan Özdemir burada; Emirdağ Devlet Hastanesine tomografi cihazı geleceği, Mahalle Tipi Huzurevi projesinin protokolleri imzalandığı ve Emirdağlı işadamı Özcan Halaç ile imzalanan protokol ile Emirdağ'a bir Çocuk Evi Sitesi kurulacağının müjdesini Emirdağlılara duyurdu.
Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş festival programının ardından Emirdağ'daki ziyaretini sonlandırdı.
Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş'a Emirdağ ziyaretlerinde Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek,Emirdağ Kaymakamı Osman Bilici, Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Ak Parti İlçe Başkanı Erkan Karakuş eşlik etti.

  • Okunma: 1726

Yorumlar (0)Yorum Yap